Přípravné polohy

Přípravných poloh je několik a pro většinu lidí budou jednoduché.

První z nich je známá svíčka, kdy neseme celé tělo v podstatě jen na hlavě, ramenou a horní části zad. Lehněte si na záda, přitáhněte kolena k hrudi a zvednětě kyčle do vzduchu. Rukama se podepřete v oblasti beder a narovnávejte celé tělo do co nevzpřímenější polohy. Svíčka pomůže zvyknout si na to, že je větší část těla ve vzduchu a naučí vás zatnout v této poloze hýžďové a břišní svaly. V poloze svíčky dýchejte normálně a zhluboka a buďte v ní jen tak dlouho, jak je vám pohodlné.

Zbývá svíčku doplnit polohou, kdy jste hlavou dolů, aby si tělo zvyklo i na to. Nejjednodušší způsob je lehnout si na postel a hlavu nechat volně viset přes okraj. Nechte ji v této poloze jen tak dlouho, jak to bude pohodlné, časem si na zvýšený přítok krve do hlavy zvyknete. Opět dýchejte normálně. Někomu to může zpočátku dělat větší problémy, jestli se vám hlava začne motat, na chvíli si normálně lehněte a zavřete oči.

Pokud chcete dopřát práci i ramenům, opřete si zápěstí o zem a chodidla položte na vyšší povrch (třeba na tu postel). Váhu přeneste nad ramena tak, že zadek zvednete co nejvýš. Hlavu nechte volně viset. Opět v této poloze zůstaňte jen tak dlouho, jak vám to bude pohodlné. Po opakovaném držení této pozice byste měli cítit únavu hlavně ve svalech ramen.

zpět